درباره من

من حمید حق دوست هستم متولد آبان 1371 در زنجان و این روزا ساکن تهران. در سمت بکند به PHP و فریمورک Laravel مسلط هستم و فرانت رو هم با JS و Angular کار میکنم. همه چی در دنیای کامپیوتر واسه من از سال 1390 و شهر دامغان شروع شد وقتی در رشته ی علوم کامپیوتر دانشگاه دامغان قبول شدم. ینی از اون آدمایی نیستم که با علاقه ی قبلی کامپیوتر رو انتخاب کرده باشه. اتفاقی رفتم، خوشم اومد ازش و الانم 10 سالی هست که داریم با هم بصورت خوشحال زندگی میکنیم 🙂 برعکس بیشتر برنامه نویس ها، من معتقدم دانشگاه جای خوبیه. هم برای یادگیری و هم کلی چیزای دیگه و اگه دانشگاه نبود خیلی از برنامه نویس ها اصلا نمیدونستن که برنامه نویسی دوس دارن.

من در شرکت ترنادو ی مرحوم 🙂 در حال خوردن خوراکی

چهار سال بعد از دامغان فرار کردم و 2 سال مشغول کار برنامه نویسی بکند بودم. اولش توی زنجان با یه گروه خوب و حرفه ای. بعدش توی تهران و گروههای غیر حرفه ای تر. یجورایی انتظار داشتم برعکس باشه.

سال 1396 دوباره توی رشته ی علوم کامپیوتر در مقطع ارشد کنکور دادم و توی مرکز تحصبلات تکمیلی در علوم پایه ی زنجان ارشد خوندم و سال 1399 فارغ التحصیل شدم. رزومه ی تحصیلیم رو اینجا میتونید پیدا کنید. توی همین مدت مدام با پایتون برای کارهای مختلف درگیر بودم. اوایل فقط برای کارای آکادمیک ولی امروز بخشی از کارهای تجاری رو هم با همین پایتون میزنم.

من در مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان

از همون سال 96 که سخت درگیر درس خوندن بودم بعضی وقتا تدریس خصوصی برنامه نویسی داشتم برای یسری از دوستان که از طریق همین وبلاگ پیدام میکردن. با این کار در عین حال که میشد لذت برد و یاد گرفت، میتونستم پول هم در بیارم. و نهایتا بعد از دفاع هم تحصیل و کار رو با هم دارمشون و هم سعی میکنم کارای تحقیقاتی در زمینه سیستم های هوشمند رو داشته باشم و هم برنامه نویسی رو.

در مجموع شما اگر اینجا هستید دوست دارید بدونید من چیا در مورد برنامه نویسی بلدم. پس لیست زیر رو میتونم بگم بلدم و ترتیب بصورت asc نشون دهنده ی proficiency هست و حتما در آینده آپدیت خواهد شد.

  • PHP – Laravel
  • MySQL
  • JavaScript
  • CSS / HTML / Bootstrap
  • Python
  • Git / Gitlab and Github
  • Photoshop

اگر فکر میکنید که نیاز هست با من صحبت کنید از صفحه ی تماس با من اقدام کنید.